Dream House

Студія дизайну

Планування однокімнатної квартири

Планування однокімнатної квартири фото 1

Реалізувати правильне планування однокімнатної квартири і продумати відповідний дизайн – завдання не з простих. Адже часто однокімнатна квартира – це доволі тісне, незручне приміщення з обмеженим освітленням. Проте знаючи правила ергономіки, зонування та дизайну, можна створити сучасне і зручне житло у будь-яких умовах. Пропонуємо кілька порад для облаштування квартир невеликого масштабу, які допоможуть створити затишок і комфорт у вашій оселі.

Розгляньте відкрите планування однокімнатної квартири

Це рішення давно обдумане архітекторами та дизайнерами. Відмова від міжкімнатних стін (окрім тих, що відгороджують санвузол) дозволяє практично, а тим паче візуально збільшити простір, створює відчуття свободи, легкості, відкритості. А правильне зонування квартири-студії перетворить приміщення на найзручніше місце для сну, роботи, відпочинку, приготування їжі тощо. Якщо ж ви використовуєте перегородки для планування секторів квартири, подумайте про їх функціональність. Наприклад, сміливо використовуйте двосторонній книжковий стелаж, полиці тощо.

За можливості, розширте віконні прорізи

Великі вікна мають цілу низку переваг для однокімнатних квартир. Вони візуально збільшують кімнату, об’єднують довкілля і вашу домівку, відкривають чудові пейзажі (якщо, звичайно, не виходять на місцевий смітник), пропускають більше природного світла. Це позитивно впливає на організм людини, наше самопочуття та настрій. Сонячне світло у домі налаштовує на правильний лад, особливо в осінньо-зимовий період, коли переживаємо світловий дефіцит. Тому, якщо матимете можливість, обов’язково скористайтеся цією порадою для планування дизайну однокімнатної квартири.

Правильно використовуйте кольори та відтінки

Гра світла важлива в будь-якому мистецтві, дизайн інтер’єру – не виняток. Практика показала, що особливе використання світлих та темних кольорів впливає на наше сприйняття простору. Так, для розширення приміщення необхідно підібрати світлі стелі, трохи темніші стіни та темну в порівнянні з попередніми елементами підлогу. Залишатиметься підібрати доречні меблі й елементи декору і дизайн квартири вас довго втішатиме.

Сплануйте штучне освітлення

Природне світло – необхідна умова людської життєдіяльності. Але цього фактору мало для планування квартири. Врахуйте, кожна окрема зона у квартирі повинна відповідно освітлюватися. Локальні джерела освітлення налаштовуватимуть на роботу, сон чи читання книги. Сплануйте кожен сегмент окремо та цілісну систему освітлення.

Дзеркала та глянець – товариші простору

Усім відомо, як часто дизайнери інтер’єру використовують дзеркало для немасштабних проектів. Дзеркальні елементи продовжують кімнату: горизонтальні дзеркала – розширюють, вертикальні – видовжують. Розміщення таких елементів перпендикулярно до вікна (аби не відбивалися сонячні промені) зробить приміщення світлішим і просторішим. Глянцева стеля та інші елементи теж виконують цю функцію.

Підбирайте функціональний декор

Відмовтеся від масивних штор, канделябрів, килимів. Це ошатно виглядає у великих приміщеннях. Натомість планування однокімнатної квартири лише страждає від масивних непотрібних речей. Відмовтеся й від інших «випадкових» елементів, адже нагромадження вам ні до чого. Вибирайте практичність, функціональність, легкість. Для декору підійдуть лампи, посуд, подушки тощо, а також настінні аксесуари.

Практичні меблі для практичного приміщення

Квартири-студії та однокімнатні квартири потребують правильного підбору меблів. Чудово підійдуть вбудовані меблі. А для зонування використовуйте модульні, портативні елементи. Це заощадить простір і стане в нагоді, коли захочеться змін.

 

Ці прості поради допоможуть правильно спланувати однокімнатну квартиру, створити затишок і гарний настрій для її мешканців. Не забувайте, студія дизайну інтер’єру в Івано-Франківську готова створити для вас якісне, зручне планування квартир та приватних будинків. Для чого потрібні послуги дизайнера читайте у ще одній нашій статті.